Královéhradecké
Zelenenoviny.cz

Bývalé hradecké sádky nahradí tůň

21.04.2021

sádky

Nevyužívané rybí sádky v přírodní památce Roudnička a Datlík v Hradci Králové nahradí vodní tůň. Na odstranění několika malých betonových nádrží a jejich nahrazení přírodě blízkým prostředím, přispěje Královéhradecký kraj. více …


Nový Hrádek na Náchodsku se pyšní novou rozhlednou

07.01.2021

Městys Nový Hrádek na Náchodsku otevřel na vrchu Šibeník rozhlednu, která vznikla z tubusu bývalé větrné elektrárny. Rozhledna je přístupná bezplatně od východu do západu slunce. Návštěvnické infocentrum vybudované u rozhledny z bývalé trafostanice větrníku by mělo veřejnosti začít sloužit na jaře roku 2021. Do okolí se ale můžete vypravit už nyní. 

 

 

  více …


Nové Město nad Metují sází nové stromy

30.11.2020

Ani Nové Město nad Metují nezůstalo pozadu a zapojilo se do výzvy Státního fondu životního prostředí. Jeho cílem je v letošním roce rozšířit zeleň ve městech a na veřejných prostranstvích vysázet listnaté stromy.

 

 

  více …


Dvůr Králové nad Labem zahájil výsadbu zeleně

24.11.2020

Jako každý rok se i letos připravuje Dvůr Králové nad Labem na pravidelnou podzimní výsadbu zeleně. Ta začne už v následujících dnech a oživí plochy po celém městě. 

 

 

 

  více …


Trutnov zahájil výsadbu stromů

18.11.2020

Město Trutnov ve spolupráci s neziskovou organizací Sázíme stromy začalo s obnovou stromořadí ve volné přírodě. Výrazně tím přispívá ke znovuoživení zanikajících mezí a zmírnění dopadu klimatických změn. 

 

 

  více …


Hořice lákají děti na Chlumíčkovu stezku

12.11.2020

Chlumíčkova naučná stezka v Hořicích má nově další čtyří zastávky pro děti. Trasa vedoucí od lomu až k dachovskému koupališti zpříjemní procházku a díky informačním cedulím bude také edukativní. 

 

 

  více …


Reklama:

Důležité odkazy: