Královéhradecké
Zelenenoviny.cz

Zmodernizované hřiště pro děti

24.8.2021 | město Trutnov

Míst, kde si naše děti mohu bezpečně a zábavně vyhrát, není nikdy dost. To vědí i radní v Trutnově, nechali proto kompletně zrekonstruovat hřiště v ulici Oskara Nedbala. Přijďte s dětmi vyzkoušet prolézací domek, houpačku i balanční prolézačku. 


Město Trutnov každoročně investuje do oprav a modernizace dětských hřišť. Letos se kompletní rekonstrukce dočkalo hřiště v ulici Oskara Nedbala. Nové a bezpečné prvky mohou děti ode dneška vyzkoušet. 

Technické služby Trutnov, s. r. o., se pustily do kompletní rekonstrukce dětského hřiště v ulici Oskara Nedbala na Humlově kopci. „Původní hrací prvky již dosloužily, nesplňovaly bezpečnostní předpisy a celé hřiště ani kapacitně nestačilo,“ zdůvodňuje rekonstrukci Ivan Adamec, starosta města Trutnova. Vznikla zde nová gumová dopadová plocha, položila se zatravňovací dlažba kolem stolního tenisu a instalovaly moderní a bezpečné herní prvky. „Děti se mohou těšit na prolézací domek ve tvaru havrana se skluzavkou, houpačku „hnízdo“, balanční prolézačku, pružinová houpadla a mnoho dalšího,“ dodává Jakub Rosi, vedoucí střediska městského mobiliáře a dopravního značení, Technické služby Trutnov. Výstavba se z důvodu klimatických podmínek zdržela, kdy kvůli dešťům nebylo možné betonovat. Nyní už je vše hotové a hřiště je otevřeno. Rekonstrukce vyšla na 1,25 milionu korun.

Dětské hřiště v ulici Oskara Nedbala není jediné, které se letos dočkalo modernizace. Nové herní prvky byly osazeny na hřištích v ul. Pražská a v ul. Chodská. V plánu je oprava hřiště u krytého bazénu a v ulici Za Komínem. Na třetině všech trutnovských hřišť, kterých je celkem 66, navíc dojde k výměně písku v pískovištích. Do konce roku ještě technické služby chystají opravit a rozšířit dětské hřiště vedle společenského centra UFFO. Letošní investice do oprav hřišť činí 2,5 milionu korun.

 

Redakčně uprave o

Zdroj: město Trutnov

Zdroj foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Reklama:

Důležité odkazy: