Královéhradecké
Zelenenoviny.cz

Pec pod Sněžkou bude mít zábavnou stezku, povede i v korunách stromů

17.5.2018 | Tereza Hýblová

V Peci pod Sněžkou vzniká herní krajina Pecka. Veřejnosti se otevře do začátku letních prázdnin. Bude plnit funkci horské, naučné a zábavné stezky.


Návštěvnící se mohou těšit na více než deset stanovišť, kde budou monumenty znázorňující zvířata obývající Krkonoše. Chybět nebude lávka s modely hnízd ptáků, která povede v korunách stromů, ale ani ostatní zvířata, vystavěná v nadživotní velikosti.

 

S nápadem vybudovat herní krajinu na Portáškách přišlo město Pec. Vzniká podle nápadu architektky Terezy Kučerové a sochaře Matěje Hájka, kteří nám odpověděli na pár otázek.

 

Jak vznikl název herní krajiny?

Název Pecka vychází z "třešnové pecky" - dřevěné koule, kterou mohou návštěvnící používat při interaktivní hře s jednotlivými instalacemi. Mohou si ji zakoupit v infostánku u vstupu do areálu. Zároveň jim může sloužit jako upomínkový předmět. Název spojuje do jednoho slova města Pec pod Sněžkou a Karpacz. Má společně propagovat obě krkonošské lokality. Česko-polští budou také imaginární průvodci Kuba a Anka. Dvoujazyčné budou i tabule s ilustrovanými, naučnými texty.

 

Jaký je její hlavní záměr?

Naučným a zároveň zábavným způsobem objevovat krkonošskou zvířenu.

 

Kdo by měl určitě herní krajinu navštívit?

Aktivní děti a rodiče, kteří se chtějí něco dozvědět a přírodě a nebojí se vydat do kopců.

 

Čím bude tato krajina specifická narozdíl od jiných zábavních stezek a atrakcí?

Nechtěli jsme doslovně popisovat jednotlivá zvířata. Naším záměrem bylo abstraktní formou zobrazování zvířat rozvíjet v dětech fantazii. Tím se projekt liší od jiných s podobnou tématikou. 

 

Co podle vás nejvíce děti zaujme?

Myslíme, že nejzajímavější pro děti bude proporce a velikost jednotlivých objektů, hlavně možnost vstupovat do útrob zvířat. Budou moci prolézat například hlavou rysa, tělem zmije, vřetenovky, vystoupat parožím jelena a sjet skluzavkou zase dolů. 

Pro představu návštěvníků - dřevěná socha rysa, jehož chřtánem se budete moci procházet, bude patnáct metrů dlouhá a tobogán povede devět metrů vysokým parožím jelena. Vstup do herní krajiny bude bezplatný. 

Foto: pixabay.com

 

 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Reklama:

    Důležité odkazy: