Královéhradecké
Zelenenoviny.cz

Hradec Králové se zapojil do projektu vratných kelímků

19.1.2019 | Veronika Bělohlávková

Otoč kelímekPůvodně olomoucký projekt mohou lidé nově využívat také v Hradci Králové. Východočeská metropole se tak připojila k unikátnímu projektu vratných kelímků, který od roku 2018 již funguje v Praze, Brně či Ostravě a řadě dalších míst.


V České republice se každý rok spotřebuje zhruba 350 milionů jednorázových a obtížně recyklovatelných kelímků na nápoje. Unikátní projekt Otoč kelímek (www.otockelimek.cz) se snaží toto číslo snížit na minimum. Modré kelímky jsou vyrobeny v Německu ze snadno recyklovatelného polypropylenu, který je velmi odolný, zdravotně nezávadný a má veškeré potřebné certifikace Každý kelímek dokáže za svůj život nahradit zhruba 500 až 600 kelímků jednorázových.

 

Jak to funguje?

V kavárně si řekněte o kávu do vratného kelímku, zaplatíte vratnou zálohu 50 Kč, pak už jen kelímek vratíte v kterémkoliv ze zapojených podniků. Navíc k vracení nepotřebujete účtenku, kelímků můžete vrátit i více najednou, a klidně i špinavé a rozhodně je nemusíte vracet ihned.

 

Zapojené kavárny v Hradci Králové

Cafe Na kole, Velké náměstí 130/24
Cona Coffee, Velké náměstí 139
Bio Central, třída Karla IV. 774
Cona Coffee, S. K. Neumanna 726
To Je Bistro, Pospíšilova 299

 

Chybí na seznamu vaše oblíbená kavárna? Zapojte ji a informujte personál  o projektu vratných kelímků. K projektu se postupně přidávají další hradecké kávarny.

 

Zdroj a foto: Otoč kelímek

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Reklama:

Důležité odkazy: