Královéhradecké
Zelenenoviny.cz

Hořice lákají děti na Chlumíčkovu stezku

12.11.2020 | Hořice

Chlumíčkova naučná stezka v Hořicích má nově další čtyří zastávky pro děti. Trasa vedoucí od lomu až k dachovskému koupališti zpříjemní procházku a díky informačním cedulím bude také edukativní. 

 

 

 


Odedneška se otevírají dětem nové herní a edukativní prvky na Chlumíčkově naučné stezce. K pěti již vloni zrealizovaným zastavením přibyly totiž další čtyři. Stezka vede od rozcestí poblíž lomu U Sv. Josefa z větší části po cyklostezce až k dachovskému koupališti.

V rámci druhé etapy byla stezka doplněna o další čtyři zastavení, které obsahují níže uvedené herní a naučné prvky:

  • dřevěné dětské hřiště obsahující atestované herní prvky v podobě houpačky, zážitkové balanční trasy
  • lesní pozorovatelna s 2D maketami vybraných živočichů doplněná naučným prvkem věž poznání a dřevěnými skulpturami lesních zvířátek
  • sluneční hodiny poblíž lesního pramene Kalíšek
  • dřevěné posezení s edukační vývěskou zaměřenou na vodu v krajině v sousedství koupaliště Dachova

Celá stezka je dále doplněna o další mobiliář v podobě dřevěných laviček, odpadkových košů a stojanů na kola.

 

Stezku realizovala firma Awocado, s.r.o. z Hradce Králové podle návrhu Ing. arch. Martina Poura. "Dlužno připomenout, aby si děti s sebou vzaly také tužku a papír pro obkreslení některých obrázků lesní říše. Kdo má chytrý telefon s aplikací, dozví se pomocí QR kódů další zajímavé informace o lesní fauně," doplňuje herní možnosti inventáře Mgr. Ondřej Kopecký z dodavatelské firmy Awocado.  

Celková cena druhé etapy byla 662 tisíc korun, z toho 500 tisíc korun bylo hrazeno z úspěšně získané dotace přes MAS Podchlumí z programu PRV financovaného z Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova.

 

Redakčně upraveno

Zdroj: Hořice

Foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Reklama:

Důležité odkazy: