Královéhradecké
Zelenenoviny.cz

Dvůr Králové nad Labem zahájil výsadbu zeleně

24.11.2020 | Dvůr Králové nad LabemDvůr Králové nad LabemDvůr Králové nad LabemDvůr Králové nad Labem

Jako každý rok se i letos připravuje Dvůr Králové nad Labem na pravidelnou podzimní výsadbu zeleně. Ta začne už v následujících dnech a oživí plochy po celém městě. 

 

 

 

 


Město Dvůr Králové nad Labem pokračuje v každoroční podzimní výsadbě zeleně. Pracovníci technických služeb města v následujících týdnech vysadí celkem 173 stromů a 97 keřů, a to v různých lokalitách, např. na Benešově nábřeží, v parku Schulzovy sady, okolo autobusového nádraží, v Nedbalově, Macharově nebo v Čelakovského ulici.

„Převážně se bude jednat o výsadbu javorů, lip, kaštanů, jabloní, švestek, jerlínů, platanů, smrků a jedlí, z keřů to budou lísky, tavolníky a borovice kleč. Stromy i keře byly vybrány jak podle jejich odolnosti, tak podle prostorového uspořádání daných lokalit,“ říká starosta Jan Jarolím a pokračuje: „Stále platí, že je více stromů vysazeno, než pokáceno. Snažíme se totiž za každý pokácený strom vysadit dva až tři nové.“

Většinou se bude jednat o zcela novou výsadbu. „Například ale v Čelakovského ulici musejí být vloni na podzim vysazené stromy nahrazeny novými. Stromy totiž napadl hmyzí škůdce a jsou nenávratně poškozené,“ upozorňuje Milan Šimek, vedoucí odboru životního prostředí na Městském úřadě Dvůr Králové nad Labem.

Zároveň pracovníci specializované firmy provádějí výsadbu také v nedávno zrekonstruovaných ulicích, Krkonošské a Heydukově. „V Krkonošské ulici již bylo vysazeno celkem 480 keřů. Podél chodníků jsou to habry, podél silnice pak převážně brsleny, růže šípkové a ptačí zob. V ulici ještě přibyde 11 dubů a 12 jabloní,“ podotýká Milan Šimek.

Co se týká Heydukovy ulice, zde bylo vysazeno 11 javorů a 452 keřů (tavolníky, mochny a zlatice). Nová výsadba proběhla i v sousední Luční ulici, kde je 6 nových okrasných třešní. „V tomto případě se jedná jak o výsadbu zeleně, kterou realizuje město, tak také o náhradní výsadbu, kterou realizuje Královéhradecký kraj, a to za 8 lip, které musely být pokáceny kvůli rekonstrukci ulice,“ uvádí místostarosta Jan Helbich a dodává: „Do tělesa chodníku v Heydukově ulici bohužel není možné kvůli inženýrským sítím nic vysadit, poslední volné místo zabraly nové lampy. I proto je zeleň vysazena až za chodníkem a nikoliv v něm.“

 

Redakčně upraveno

Zdroj: Dvůr Králové nad Labem

Foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Reklama:

Důležité odkazy: