Královéhradecké
Zelenenoviny.cz

Biřička je opět čistá

6.10.2020 | město Hradec Králové

Biřička je rybník o rozloze 7,9 ha nacházející se na jižním okraji Hradce Králové. Jedná se o první z kaskády rybníků Biřička–Cikán–Datlík–Roudnička. Leží na toku stejnojmenného potoka, který se dříve nazýval Černý potok. Rybník je vhodný ke koupání a zejména v létě se jedná o oblíbenou rekreační lokalitu. Letos se již po patnácté sešli dobrovolníci, aby po letní sezoně areál kolem rybníka vyčistili. 


Již popatnácté se 28. září sešli dobrovolníci, aby vyčistili areál rybníka Biřičky. Během deštivého svátečního dopoledne, kdy napršely tři milimetry srážek, se celkem 31 malým a velkým nadšencům podařilo sesbírat za tři hodiny 190 kilogramů odpadu, z čehož 27 kilogramů tvořily plasty, 17 kilogramů sklo, kovového odpadu dobrovolníci nasbírali šest kilogramů a 140 kilogramů připadlo na odpad směsný.

„Ani tento rok nechyběly zajímavé nálezy mezi nimiž nemohl nepřekvapit kompletní záchod s prkénkem a nádrží na vodu, jeden funkční skateboard a devadesát plechovek od piva. Vytříděné kovy jsme odvezli do sběrného dvora, skleněné lahve byly vyhozeny do kontejneru na sklo a zbytek odvezli v úterý pracovníci z Městských lesů. Všem statečným dobrovolníkům, kteří se zúčastnili navzdory nepřízni počasí, děkujeme za pomoc,“ říká jeden z organizátorů akce Svatopluk Moudrý.

Akci uspořádala Nová Akropolis Hradec Králové ve spolupráci s Komisí místní samosprávy Nový Hradec Králové, ČSOP a Městskými lesy Hradec Králové. Stejně jako minulý rok i letos posílili její tým dobrovolníci z Trash Hero Hradec Králové. Úklid okolí Biřičky byl součástí kampaně Ukliďme svět, ukliďme Česko, kterou zastřešuje Český svaz ochránců přírody.

Redakčně upraveno

Zdroj: Město Hradec Králové

Zdroj foto: Pixabay

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Reklama:

Důležité odkazy: