Královéhradecké
Zelenenoviny.cz

Pec pod Sněžkou otevřela unikátní herní krajinu

25.7.2018 | Pec pod Sněžkou

Herní krajina PeckaHerní krajina Pecka je unikátní soubor soch a objektů na motivy krkonošské zvířeny, lanových stezek a prolézaček, kde se nebudou nudit děti ani dospělí. 


V sobotu 21. července se ve Velké Úpě na Portáškách otevřela Herní krajina Pecka. Unikátní soubor soch a objektů na motivy krkonošské zvířeny, lanových stezek a prolézaček.

Herní krajina Pecka je unikátem, který v Česku nemá obdoby. Na rozdíl od unifikovaných dětských hřišť, má tady každý objekt svou originální podobu. Byla vytvořena pro aktivní děti a rodiče.

Najdete zde například 15 metrů dlouhou dřevěnou sochu rysa, jehož chřtánem se prochází, nebo 9 metrů vysoké paroží jelena, sloužící jako vyhlídka, která se promění v tobogán. Naučná stezka v pětimetrové výšce pod korunami stromů provede návštěvníky několika hnízdy. Mezi stromy je možné si pohrát mezi obřími mravenci. Jako prolézačka slouží také 9 metrů dlouhá zmije, nebo obří vřetenovka.

K herní krajině Pecka je možné se dostat z Velké Úpy sedačkovou lanovkou Portášky, nebo pěšky od Spáleného Mlýna po modré turistické značce přes Boudu Jana a dále po žluté na Portášky.

Redakčně upraveno.

Zdroj: www.pec-ka.cz

Foto: www.pec-ka.cz

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Reklama:

Důležité odkazy: