Královéhradecké
Zelenenoviny.cz

Dvůr Králové nad Labem otevřelo RE-USE centrum

3.1.2019 | Dvůr Králové nad Labem

recyklaceSnížit množství vyprodukovaného odpadu a zároveň dát starým věcem nový život se rozhodl spolek Katalpa působící ve Dvoře Králové nad Labem. Darováním již nepoužívaných věcí se pomůže potřebným. RE-USE CENTRUM má za cíl opětovné využití starých, ale stále funkčních věcí, které už doma nemá využití. Navíc se tím prodlouží životní cyklus věcí, které denně končí na skládce.


Dostali jste na Vánoce nové věci, ale vaše „staré“ ještě nedosloužily? Odevzdejte je do RE-USE CENTRA. Projekt je jedinečný nejen tím, že přispívá k ochraně životního prostředí, ale i tím, že dává starým věcem nový život. RE-USE CENTRUM pomáhá snižovat množství produkovaných odpadů v souladu s Plánem odpadového hospodářství města.

 

Jak to celé funguje?
Občané zdarma odevzdají (darují) nepotřebné věci do RE-USE CENTRA. V případě zájmu může spolek KATALPA zdarma zajistit i odvoz věcí od původních majitelů. Pracovníci RE-USE CENTRA věci následně prodají za symbolickou cenu. Výtěžek z prodeje se využije na provoz RE-USE CENTRA.

 

Jak na to?
Pokud máte nějakou již nepotřebnou, ale funkční a zachovalou věc, vyfoťte ji prosím a foto zašlete na e-mail: re-use@centrum.cz. Do textu napište i to, zda věc přivezete do centra v Rokycanově ulici ve Dvoře Králové nad Labem sami, nebo zda máte zájem o odvoz. Následně se domluvíte na místě a době předání. Pokud nemáte fotoaparát či e-mail, stačí zavolat na telefonní číslo 730 857 373.
Pokud chcete něco koupit nebo sháníte, stačí napsat e-mail na re-use@centrum.cz. V RE-USE  CENTRU se pro Vás pokusí požadovanou věc za přijatelnou cenu sehnat.

 

Co můžete darovat/koupit?
- nábytek (zejména židle, stolky, skříňky, osvětlovací tělesa atd.),
- zařízení a vybavení domácnosti (např. keramické, porcelánové i skleněné nádobí, hrnce, plechy na pečení, talíře, hrníčky),
- obrazy, rámy na obrazy, vázy, dekorace do domácnosti, květináče, mechanické domácí spotřebiče atd.,
- potřeby pro zahradu (květináče, mechanické nářadí atd.),
- mediální produkty (CD, DVD, videokazety, knihy, časopisy),
- hračky, sportovní vybavení, jízdní kola,
- knihy, časopisy.
Veškeré věci musí být předány funkční a čisté. O zařazení věcí do projektu RE-USE má právo rozhodovat odpovědná osoba RE-USE CENTRA.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj a foto: radnice Dvůr Králové nad Labem

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Reklama:

Důležité odkazy: