Královéhradecké
Zelenenoviny.cz

Náchod má v provozu nové elektrobusy

22.10.2018 | Náchod

ElektrobusyOd října brázdí náchodské ulice zbrusu nové šetrné elektrobusy, které přispějí k lepšímu životnímu prostředí.


 

 

Díky úspěšné žádosti o dotaci v Integrovaném regionálním operačním programu vyhlášeném Ministerstvem pro místní rozvoj pořídilo město Náchod dva zbrusu nové elektrobusy značky SOR. Náklady na pořízení jednoho vozu činily cca 9 mil. Kč, dotace představovaly částku více než 15 mil. Kč. „Město Náchod se díky této významné obnově stávajícího vozového parku společnosti CDS s.r.o. Náchod řadí mezi velmi málo okresních měst v ČR této velikosti, která mohou na linkách MHD provozovat elektrobusy. Díky tomu se posouváme významně dopředu v moderním pojetí osobní dopravy v našem městě," uvedl starosta Jan Birke a poděkoval zástupcům společnosti CDS za dlouholetou skvělou spolupráci.

 

Moderní elektrobusy

Elektrobusy byly zařazeny do provozu již na začátku října. Do budoucna tím dojde ke snížení vypouštěného množství emisí do ovzduší a zlepšení stavu životního prostředí na území, které bude těmito autobusy obsluhováno, tj. město Náchod a přilehlé městské části. Nově pořízené vozy jsou nízkopodlažní a plně bezbariérové, což znamená snadnější vstup i výstup přepravovaných osob, které mají sníženou schopnost pohybu či orientace. V neposlední řadě bude cestování těmito autobusy jednodušší i pro maminky s dětmi v kočárku. Elektrobusy vozy jsou v základu vybaveny také informačním systémem, který je v dnešní době téměř nezbytný, a to především z hlediska přepravy slabozrakých či nevidomých osob. „Tyto zcela bezemisní autobusy jsou navíc vybaveny WiFi zdarma a zároveň disponují USB nabíječkami," dodal ředitel osobní dopravy CDS s.r.o. Náchod Robert Patzelt.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj a foto: Město NáchodReklama

Reklama:

Důležité odkazy: